40122

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz Hafik'te

TBMM Başkanı İsmet YILMAZ, Belediyemiz ve Kaymakamlık tarafından düzenlenen programda, Belediye düğün salonunda ilçe, köy muhtarlarımız ve vatandaşlarla bir araya gelindi.
Sırayla Belediye Başkanımız Mitat İlhan, Hafik Kaymakamımız Abdullah ÖZADALI ve Milletvekili adayı Eski Ulaştırma ve Habercilik Bakanlığı Müsteşarı M. Habip Soluk konuşmalarını yaptı.
Daha sonra kürsüye çıkan TBMM Başkanı İsmet YILMAZ sözlerinde şunları kaydetti;

Siyasetin hizmet için yapıldığını, halka hizmet edilmeyecekse siyaset yapmaya da gerek olmadığını aktaran Yılmaz, geçen dönemlerde Halkın tüm taleplerinin merkeze iletildiğini söyledi. Eski Türkiye ile yeni Türkiye kıyaslandığında arada çok farklar olduğunu vurgulayan Yılmaz, ekonomi alanında yapılan yatırımlara da değinerek, gayret gösterilmezse kaynak ayrılmazsa hiçbir işin kendiliğinden bitmeyeceğini belirtti.

"Her şeyi yaptık demiyoruz" diye konuşan Yılmaz, "Eksiklerimiz var, eksiklerimiz olduğu için önümüzdeki dönemde destek istiyoruz. Birlik içinde olalım, beraber olalım, gücümüzü parçalamayalım diyoruz. 80 yılda yapılanlardan kat kat fazlasını bu dönemde yaptık. Milletten kaynak olarak alınanları faiz lobisine vermeyip millete hizmet olarak aktarırsanız 80 yılda yapılanlardan çok daha fazlasını yaparsınız" ifadelerini kullandı.
Yılmaz, yaptıkları hizmetlerden dolayı yüzlerinin akıyla milletin karşısına çıktıklarını dile getirerek, "Bu milletin terazisi, basireti vardır, bu millete her şeyi söylemek gerekmez. Bu millet, hamdolsun bu ana kadar doğrunun yanında olmuştur ve bundan sonra da bunu yapacağına inancım tamdır" dedi.
Yapmayı planladıkları çalışmaları da anlatan Yılmaz, "Çözemeyeceğimiz sorun yok. Biraz sabırlı olmak, sabretmek lazım. Bir olursak beraber olursak güçlerimizi birleştireceğiz. Eğer güçlerimizi dağıtırsak, hizmet götüremeyecek yerlerin arkasına takılırsak, Türkiye kaybeder, evlatlarımız kaybeder. İstediğiniz partiye oy verin ama şunu iyi bilin ki en iyi hizmet tek parti iktidarında gelir. Bu millete hizmet tek parti iktidarlarında gelir. Bu bizim ülkemize, evlatlarımıza olan borcumuzdur" şeklinde konuştu.
Muhtarların isteklerini dinleyen Yılmaz, isteklerin aciliyetine göre yerine getirileceğini belirtti. Yılmaz, daha sonra ilçede yapımı devam eden yurt inşaatında incelemelerde bulundu.